hlav_1 hlavička
Úvodní strana
Akce a slevy
Masáže
Rašelinové zábaly
Speciální služby
Ceník
Kontakt
Odkazy
Certifikace
bok
 
 

Speciální služby

 
 

Ošetření pomocí metamorfní techniky

 
 

Jedná se o jemnou, ale nesmírně účinnou terapii, která uvádí energii těla do rovnováhy. Soustředí se pouze na reflexní zónu páteře chodidel, rukou a hlavy. Tato zóna zachycuje celou časovou periodu těhotenství od početí, (zóna kloubu palce - první krční obratel) až po moment narození (zóna paty - spodní část křížové kosti). Technikou působíme na energetické bloky, které se v daném období utvořily.

Je výborná pro dospělé i děti . Doporučuje se i přímo v období těhotenství. Pomáhá zajistit výrazné zlepšení nejrůznějších zdravotních problémů, i těch velmi starého původu. Technika využívá vrozené schopnosti regenerace každého organizmu. Jde o hluboký, trvalý a nenásilný účinek, který neprovokuje žádná traumata.

 
     
 

REIKI

 
 

Japonský výraz Reiki je složen ze dvou slov:

Rei = životodárný, vesmírný, všepronikající
Ki = energie, síla

REIKI je metoda harmonizace organismu univerzální energií, která se nachází v prostoru kolem nás a proudí skrze toho, kdo ji praktikuje. Ten funguje jako jakýsi kanál.

když mi stojí vlasy hrůzou

Reiki vyzařuje z jeho dlaní a proudí do míst, na které je zaměřena pozornost položením dlaní či myšlenkou nebo se aplikuje celková terapie, kdy se sestavou pozic rukou působí na organismus celistvě. Reiki je nasávána příjemcem a proudí vždy tam, kde je jí nejvíce zapotřebí. Když je jí dostatek přestane proudit a po zabudování do energetického systému člověka navodí stav harmonie.

světlo

Reiki působí nejen na důsledek, ale též na příčinu, která problém či nemoc vyvolala. Pracuje celostně - tedy na všech úrovních člověka - na úrovni fyzické, emocionální, mentální, duchovní... Reiki obecně podporuje život, posiluje zdraví, zlepšuje komunikaci, harmonizuje partnerské vztahy, pomáhá nalézt ztracenou radost ze života a smysl života, všestranně a harmonicky rozvíjí osobnost člověka. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest a umožňuje hlubokou relaxaci. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. I pouhý jeden zákrok může přinést výrazné zlepšení zdraví, např. bolesti hlavy, zubů, žaludku, poranění nebo popálení.

masáž REIKI

Reiki pomáhá při rekonvalescenci po operacích, porušené imunitě, léčení různých zranění, ale i prosté pomoci při únavě a depresích. Poškození těla se při léčbě Reiki hojí výrazně rychleji. Chronická onemocnění potřebují více času.

znamení

Doporučuje se provádět ošetření vždy tři dny po sobě.

 
     
 

Ušní svíce

 
 

Účinná prevence a první pomoc. Ušní svíčky nabízí rychlou pomoc i preventivní ošetření při mnoha potížích. Jedná se o přírodní relaxační prostředek využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky. Hořením duté svíce v oušku dochází nejen k prohřátí, ale také k mírnému podtlaku, který nasává sekret. Vyčištěním dutin se tlaky v hlavě, uších a očích uvolní.

ušní svíce

Svíčky jsou vyrobeny ručně z kvalitního včelího vosku, medu a a jsou napuštěny vonnými silicemi podporujícími léčebný účinek.

 
 

Typy ušních svíček

Jalovec
- pomáhá při bolestech hlavy, při únavě a malátnosti, podporuje tok lymfy, má protizánětlivé a antiseptické účinky.

Máta kadeřavá
- uvolňuje hleny a desinfikuje. Vhodná na ucpané dutiny, rýmu a astma.

Rozmarýn
- má desinfekční účinky, pomáhá při rýmě , nachlazení a při léčbě bronchytýd, vhodný při únavě, malátnosti, nedoslýchavosti a zvyšuje krevní tlak.

Sibiřská jedle
- je antiseptická, vhodná při dýchacích potížích, prevence chřipky a rýmy.

Skořice
- vhodná při nedoslýchavosti, bolestech hlavy, posiluje imunitní systém u starších osob, silně prohřívá a rozproudí krev.

Pelargonie-kakost
- vhodná při hučení a šumění v uších, záněty vedlejších dutin, nespavosti a ekzémech zevního zvukovodu.

Santálové dřevo
- použití při chronických zánětech dýchacího ústrojí, při úzkosti, depresích, stavech neklidu, je antiseptický.

Meduňka citrónová
- při nespavosti, stresech, únavě a depresích.

Tymián
- má desinfekční a čistící účinky, používá se při nachlazeních, rýmě, působí antisepticky.

Heřmánek žlutý
- pomáhá při nespavosti, trsu, hysterii, přepracovanosti, depresích a bolestech hlavy.

 
 

Kontraindikace

akutní zánět středního ucha, čerstvá perforace ušního bubínku
mykózách zevního zvukovodu
alergie na některou z použitých látek, přecitlivělosti na včelí produkty
zvýšená teplota
u dětí do šesti let věku

 
 
 
 

Tělové svíčky

 
 

Pomáhají rozpustit nemoc a bolest. Nemoc, bolest, stres, psychické napětí to vše blokuje energii, která by měla volně tělem proudit. Díky nevhodnému životnímu stylu, špatnému pitnému režimu dochází také k blokaci lymfatického systému. To vše pak působí na náš organismus a to potom nutí tělo i duši uniknout z tohoto koloběhu formou nemoci, různých bolestí a únavy.

Ve všech těchto případech stojí za to vyzkoušet působení tělových svíček. Použití svíček je velmi široké, např. Při bolestech břicha plynatosti, problémech trávicího a nervového systému, při stagnaci lymfy, ušních potížích, nedoslýchavosti nebo při onemocněních dutin a pohybového aparátu. Jsou také účinným prostředkem k pročištění průdušek a plic, k posílení jater, slinivky i ledvin. Pomocí svíček se z těla dostávají staré usazeniny, což přispívá k obnovení pocitu rovnováhy, pohody a klidu. Tato metoda celkově působí velmi relaxačně a uklidňuje tělo i duši.

 
 

Použití

Stagnace lymfy
- jalovec, rozmarýn a cypřiš

Dutiny
- eukalypt a grapefruit, později mateřídouška

Nervy
- levandule, meduňka

Trávení
- fenykl, heřmánek, anýz

Pohybový aparát
- skořice

 
 

Aplikace tělových svíček

Nespavost - brzlík, pupek
Hemoroidy, pokud nekrvácí - místně
Poruchy trávení - pupek
Hubnutí, očistná kůra - pupek
Bolesti svalů a vazů - místně
Otoky kloubů - místně
Vysoká horečka - hrdlo, pupek
Povzbuzení pohlavní svěžesti - pupek
Všeobecně povzbuzující - brzlík, zátylek
Deprese, nervozita - brzlík, pupek
Bolesti hlavy, ucha a zubů - uši, čelo nebo dle místa bolesti
Posílení imunity - brzlík
Nastydnutí, chřipka - ucho, hrdlo, brzlík
Uskřinutí nervů - místně
Dnové bolesti - místně
Ženské problémy - 2 cm pod pupkem

Po domluvě s lékařem lze využít tohoto prostředku jako podpůrné léčby u výše uvedených zdravotních potížích.